KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16123207
nr 1612 3207
Carl Kellgren
(1907-1973), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad, daterad -44. Olja på duk, 50x60 cm, yttermått inklusive ram: 64x76 cm
Carl Kellgren, svensk bildkonstnär född i Lund 1907, död 1973 i Göteborg.
Utrop:
600 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 15 april 2024
kl 19:52:55
600 kr
1.000 kr
Carl Kellgren
Läs mer om Carl Kellgren